Molo w Międzyzdrojach. Molo w Międzyzdrojach. Plaża w Międzyzdrojach idealne miejsce na wczasy. Plaża w Międzyzdrojach. Kłódki zakochanych na molo w Międzyzdrojach. Aleja Gwiazd Statek wycieczkowy do Niemiec. Molo -przystań dla statków wycieczkowych. Zachód słońca w Międzyzdrojach.

Aleja Gwiazd i Festiwal w Międzyzdrojach

Aleja Gwiazd Międzyzdroje
Aleja Gwiazd Międzyzdroje

Oddalona zaledwie o 1,3 km od naszej Villi Rimeva Promenada Gwiazd, zwana potocznie Aleją Gwiazd jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w Międzyzdrojach. Aleja ta uchodzi za wizytówkę odbywającego się co roku Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, w ramach którego organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych ściśle związanych ze światem muzyki, literatury, teatru, jak również filmu. Festiwal w Międzyzdrojach oferuje nam najlepsze spektakle teatralne, liczne propozycje filmowe oraz muzyczne. W czasie odbywającego się nieopodal naszego pensjonatu festiwalu obecnych są dziesiątki tysięcy turystów a Międzyzdroje stają się na ten czas „wakacyjną kolebką sztuki i kultury”.

Historia festiwalu

Pomysłodawcą Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach jest Waldemar Dąbrowski, z kolei sama Aleja Gwiazd to dzieło autorstwa prof. Adama Myjaka. Aleja gwiazd w Międzyzdrojach miała być formą hołdu składanego ludziom sztuki, na wzór hollywoodzkiego Bulwaru, czy Promenady w Cannes.

Aleja Gwiazd powstała wraz z organizacją pierwszego Festiwalu Gwiazd w 1996 r. Po około 12 minutowym spacerze spod pensjonatu Villa Rimeva do promenady gwiazd można zobaczyć odciski dłoni chociażby: Maji Komorowskiej, Krzysztofa Piesiewicza, Zbigniewa Preisner, Beaty Tyszkiewicz, Krystyny Jandy, Bogusława Lindego, Daniela Olbrychskiego, Janusza Gajosa, Zbigniewa Zamachowskiego, jak i Janusza Olejniczaka. Na promenadzie gwiazd w Międzyzdrojach znajduje się także rzeźba Krzysztofa Kieślowskiego, którego śmierć stanowiła bezpośredni przyczynek do powstania Festiwalu w Międzyzdrojach.

Głównym zamysłem festiwalu było gromadzenie artystów polskiej kultury oraz stwarzanie możliwości spotkań w wakacyjnej atmosferze nadmorskiego kurortu. Zdarzenie szybko stało się jedną z największych atrakcji turystycznych dla przebywających w Międzyzdrojach wczasowiczów, którzy mogli na żywo zobaczyć gwiazdy kina, teatru, estrady.

Podczas drugiej edycji festiwalu uchwałą Rady Miejskiej Międzyzdrojów (Nr 199/XXII/96) zmieniona została nazwa części ulicy Bohaterów Warszawy na ulicę Promenada Gwiazd. W 2009 r. postawiona została zdobioną brama wieńcząca Aleję Gwiazd.

Gwiazdy Festiwalu w Międzyzdrojach

Odcisk na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach
Odcisk na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach

Na Alei Gwiazd znajdziemy ponad sto uwiecznionych w brązie odcisków dłoni, których autorami są najznamienitsze postaci polskiego teatru, kina i nie tylko.

Każdego roku aleja jest wzbogacana o „ślady” kolejnych sław, które swoje odciski dłoni na osławionej już promenadzie a sam Festiwal wkomponował się na stałe w tradycje Międzyzdrojów.

Jeśli ktoś chce być świadkiem tych pięknych chwil, powinien zdecydować się na wczasy niemniej pięknym pensjonacie w Międzyzdrojach, czyli w Villi Rimeva.

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w naszej Villi Rimeva wolnymi pokojami w Międzyzdrojach.

Opinie

Nasza Willa na Booking
Noclegi w Rimevie na Booking