Molo w Międzyzdrojach. Molo w Międzyzdrojach. Plaża w Międzyzdrojach idealne miejsce na wczasy. Plaża w Międzyzdrojach. Kłódki zakochanych na molo w Międzyzdrojach. Aleja Gwiazd Statek wycieczkowy do Niemiec. Molo -przystań dla statków wycieczkowych. Zachód słońca w Międzyzdrojach.

Gabinet figur woskowych Międzyzdroje

Jedną z wielu atrakcji turystycznych położonych nieopodal pensjonatów w Międzyzdrojach jest Gabinet Figur Woskowych. Spacer do gabinetu z naszej Villi Rimeva zajmuje zaledwie około 12 minut, a mieści się on w samym centrum Międzyzdrojów.

Gabinet figur woskowych Międzyzdroje
Gabinet figur woskowych w Międzyzdrojach

Gabinet Figur Woskowych i jego początki

Początku Gabinetu Figur Woskowych w Międzyzdrojach sięgają 1998 roku. Dziś miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodych, jak i dorosłych turystów. Co ważne, Gabinet Figur Woskowych to jednocześnie najstarsze, jak i najsłynniejsze muzeum figur woskowych w Polsce. Początkowa ekspozycja tego muzeum w Międzyzdrojach liczyła zaledwie 13 figur woskowych, które przedstawiały miedzy innymi takie gwiazdy polskiego kina oraz teatru jak Beata Tyszkiewicz, Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski, Cezary Pazura, jak również Krystynę Jandę i Daniela Olbrychskiego. Ponad 10-minutowy spacer spod naszego pensjonatu, Villi Rimeva, to niewielka cena jaką trzeba zapłacić, by móc obejrzeć figury woskowe w Międzyzdrojach, które tworzyli polscy artyści.

Największy zbiór figur woskowych w Polsce

Obecnie muzeum w Międzyzdrojach liczy około 110 figur, przedstawiających gwiazdy muzycznej estrady, świata filmu, sportu czy też bohaterów bajek. Ciekawym urozmaiceniem wizyty w muzeum figur woskowych w Międzyzdrojach jest możliwość zrobienia sobie zdjęcia, na którym obok nas widnieć może przede wszystkim Harry Potter, Darth Vader, Chubaka, Jack Sparow, Barbie, Avatar, Shrek, Fiona, Salvadore Dali, Albert Einstein, Charlie Chaplin, czy Angelina Jolie. Możliwość zrobienia takiego zdjęcia na pewno zapadnie na długo w pamięć i będzie stanowiła doskonałe zwieńczenie wakacji spędzonych w Międzyzdrojach, w naszej pięknej Villi Rimeva.

Zapraszamy do zapoznania się z wolnymi pokojami w Międzyzdrojach.

Opinie

Nasza Willa na Booking
Noclegi w Rimevie na Booking