Molo w Międzyzdrojach. Molo w Międzyzdrojach. Plaża w Międzyzdrojach idealne miejsce na wczasy. Plaża w Międzyzdrojach. Kłódki zakochanych na molo w Międzyzdrojach. Aleja Gwiazd Statek wycieczkowy do Niemiec. Molo -przystań dla statków wycieczkowych. Zachód słońca w Międzyzdrojach.

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Krótko o historii Międzyzdrojskiego Domu Kultury

Międzynarodowy Dom Kultury dawniej Dom Zdrojowy powstał w końcu XIX wieku, kiedy to jeden z belgijskich kupców Lejeune w 1860 roku postanowił wybudować najbardziej okazały w Międzyzdrojach Dom Wczasowy. Budynek mieszący się przy ul. Bohaterów Warszawy 20 został wykupiony przez gminę wraz z pobliskim parkiem, który w chwili obecnej jest jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji, czyli Parkiem Zdrojowym. W samym budynku mieści się natomiast Międzynarodowy Dom Kultury organizujący szereg zajęć oraz imprez na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Obecnie budynek Międzynarodowego Domu Kultury jest jedną z pozycji wpisanych na listę zabytków chronionych prawnie w Międzyzdrojach.

Działalność Międzynarodowego Domu Kultury

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach prowadzi szeroką działalność artystyczno-rozwojową. Nic więc dziwnego, że jest jednym z najbardziej docenianych miejsc kulturowych w Międzyzdrojach. Organizowane zajęcia pozwolą miło spędzić czas zarówno najmłodszym, jak i tym trochę starszym. W Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach prowadzone są między innymi zajęcia nauki gry na instrumentach, jogi, tańca, wokalu, czy rękodzieła artystycznego. Nie brakuje również atrakcji dla wielbicieli sportu organizowanych zarówno w budynku Międzynarodowego Domu Kultury, jak i w innych miejscach w Międzyzdrojach np. skate parku.

W Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach swoje zespoły i sekcje prowadzi wiele cenionych w regionie, a także w Polsce grup jak między innymi Chór Dziecięcy Impresja, Teatr Rodzinny Fantazja, Wyrób Kabaretopodobny, Samodzielna Sekcja Brydża, czy Zespół Fale.

Ponadto Międzynarodowy Dom Kultury ma trzyma również pieczę nad Amfiteatrem w Międzyzdrojach, koordynując organizowane w tym miejscu imprezy i koncerty jak na przykład Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach.

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w naszej Villi Rimeva wolnymi pokojami w Międzyzdrojach.

Opinie

Nasza Willa na Booking
Noclegi w Rimevie na Booking