Molo w Międzyzdrojach. Molo w Międzyzdrojach. Plaża w Międzyzdrojach idealne miejsce na wczasy. Plaża w Międzyzdrojach. Kłódki zakochanych na molo w Międzyzdrojach. Aleja Gwiazd Statek wycieczkowy do Niemiec. Molo -przystań dla statków wycieczkowych. Zachód słońca w Międzyzdrojach.

Molo w Międzyzdrojach

Molo usytuowane jest zaledwie 900 m od naszego pensjonatu, mianowicie, Villi Rimeva. Jest to jeden z wielu powodów dlaczego serdecznie polecamy willę naszym wczasowiczom, jako wspaniałą atrakcję turystyczną.

Molo w Międzyzdrojach uchodzi za jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w nadmorskim kurorcie. Jak można zauważyć, spędzając wczasy w naszej willi w Międzyzdrojach, molo jest obowiązkowym punktem wielu wycieczek, którego nie można pominąć podczas wypoczynku, tym bardziej że jest ono na liście najpopularniejszych obiektów w Polsce oraz znajduje się w niedalekiej odległości od naszego pięknego pensjonatu. Molo w Międzyzdrojach mierzy około 400 metrów i jest świetną atrakcją turystyczną dla każdego wczasowicza niezależnie od wieku. Ponadto, gwarantuje niezapomniane widoki na zachodzące słońce, morskie fale, a dodatkowo pozwala poczuć prawdziwą morską bryzę na swojej skórze w upalne dni.

Molo w Międzyzdrojach.
Molo w Międzyzdrojach. Seebrücke Misdroy.

Historia międzyzdrojskiego molo

Początkowo molo w Międzyzdrojach było jedynie niewielkim drewnianym pomostem, który umożliwiał obsługę statków. Za okres powstania molo w Międzyzdrojach uważa się 1885 rok i był to wówczas jedyny tego rodzaju obiekt w tym regionie. Analizując dalszą historię molo w Międzyzdrojach, należy podkreślić fakt, iż w 1906 roku molo zostało rozbudowane do rozmiarów ponad około 300 metrów, a niektóre źródła mówią nawet o długości wynoszącej 370 m. Od tamtej też pory uważane było za przystań dla statków pasażerskich ze Świnoujścia oraz Szczecina. Podczas I Wojny Światowej, w 1914 roku, pomost został wysadzony przez saperów ze Świnoujścia, gdyż obawiali się oni desantu wojsk rosyjskich. Molo w Międzyzdrojach zostało jednak odbudowane w 1920 roku, lecz jego długość zmniejszyła się do zaledwie 200 m.

W swojej historii molo w Międzyzdrojach doświadczyło wielu sztormów o znaczącej sile, które stopniowo uszkadzały obiekt, pożaru, w którym spłonął secesyjny pasaż wiodący na pomost, jak również oblodzenia, które tak jak sztormy, niszczyły drewniany pomost. Po wszystkich tych zdarzeniach molo zostało rozebrane w 1989 roku, pozostawiając po sobie jedynie wieżyczki.

Molo w Międzyzdrojach teraz…

Obecnie molo w Międzyzdrojach mierzy 395 metrów i jest jedną z ważniejszych atrakcji w tym regionie. Przewrotna historia molo oraz szeroki wachlarz możliwości na zobaczenie niezwykłych widoków sprawia, że molo jest tak często odwiedzane przez turystów naszego pensjonatu, Villi Rimeva.

Kłódki zakochanych na molo w Międzyzdrojach.
Kłódki zakochanych na molo w Międzyzdrojach. Mole Misdroy-Liebesschlösser.

Molo pełne atrakcji

Choć molo samo w sobie jest niezwykłą atrakcją turystyczną, to oferuje udział w licznych rejsach wycieczkowych po morzu. Jest to możliwe zważywszy na fakt, że pomost łączy ląd ze statkami wycieczkowymi. Taki rejs statkiem po Bałtyku będzie niesamowitą pamiątką zarówno dla małych, jak i dużych turystów, których celem bądź chęcią jest aktywnie spędzić wczasy nad morzem.

Wypoczynek nad Bałtykiem niestety nie stanowi gwarancji zawsze pięknej słonecznej pogody. Mimo, iż bardzo byśmy tego chcieli, pogoda nie zawsze musi być nam sprzyjająca. Z tego właśnie względu, w te mniej ciepłe oraz bardziej wietrzne dni, molo pozwala podziwiać prawdziwą siłę natury, czyli sztormowe fale, których zobaczeniestanowi niezapomniany widok.

Ważną atrakcją, do której zachęcamy gości naszego pensjonatu, Villa Rimeva, jest wieszanie przez zakochane pary kłódek na molo w Międzyzdrojach. Taki czyn uchodzi za dowód prawdziwego romantyzmu oraz miłości. Ponadto, na molo znajdują się również kłódki powieszone przez turystów, którzy chcą powrócić do tak wspaniałego kurortu, jakim jest Międzyzdroje. Zważywszy na obecność licznych atrakcji w Międzyzdrojach, zapraszamy do wypoczynku w naszej Villi Rimeva, która jest bardzo dobrze położonym pensjonatem dla wszystkich wczasowiczów.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi atrakcjami oraz naszą ofertą wolnych pokoi w Międzyzdrojach.

Opinie

Nasza Willa na Booking
Noclegi w na Booking