Molo w Międzyzdrojach. Molo w Międzyzdrojach. Plaża w Międzyzdrojach idealne miejsce na wczasy. Plaża w Międzyzdrojach. Kłódki zakochanych na molo w Międzyzdrojach. Aleja Gwiazd Statek wycieczkowy do Niemiec. Molo -przystań dla statków wycieczkowych. Zachód słońca w Międzyzdrojach.

Park Fryderyka Chopina

Położenie parku Chopina w Międzyzdrojach

Spędzając wczasy w Międzyzdrojach, w naszym pensjonacie jakim jest piękna Villa Rimeva, oferujemy i podpowiadamy jak najlepiej spędzić czas.

Wspaniałą atrakcją turystyczną, wartą odwiedzenia jest Park im. Fryderyka Chopina.

Park usytuowany jest w samym centrum Międzyzdrojów, niedaleko ulic Bohaterów Warszawy, Zdrojowej i Tysiąclecia Państwa Polskiego (około 1 km od Villi Rimeva).

Park Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach
Park Fryderyka Chopina w Międzyzdrojach

Poznaj historię Parku Zdrojowego

Ten zabytkowy Park w Międzyzdrojach założony został pod koniec XIX wieku niegdyś przeznaczony był dla niezwykle majętnych kuracjuszy mieszczącego się w bezpośrednim sąsiedztwie parku Domu Zdrojowego – stąd nazwa Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina. Budynek Domu Zdrojowego wraz z parkiem został wybudowany z inicjatywy belgijskiego kupca Arnolda Lejeune i uchodziła jedno z najbardziej wspaniałych miejsc na Pomorzu Zachodnim. Kawiarnia Kurhaus była miejscem spotkań arystokracji, w której urządzano wiele balów, organizowano liczne koncerty a sława miejsca Kurhaus docierała nawet do Niemiec. W latach XX obiekt został odnowiony i przekształcono w Międzynarodowy Dom Kultury – MDK.

Dzisiejszy park im. Fryderyka Chopina

Park w swoim czasie został objęty opieką konserwatora oraz stanowi główne skupisko zieleni miejskiej w Międzyzdrojach.

Spacerując po parku można zakochać się w licznych urokliwych alejkach obfitujących w zieleń. Co więcej można podziwiać przepiękne dęby, platany pochodzenia greckiego, cisy, żywotniki, lub najzwyczajniej w świecie przysiąść przy przepięknej fontannie i na chwilę zapomnieć o płynącym czasie. Znajduje się tu również odsłonięty w 1999 r. pomnik z popiersiem wybitnego pianisty Fryderyka Chopina. Co najważniejsze, wszystko to znajduje się w naprawdę niedalekiej odległości od naszego cudownego pensjonatu w Międzyzdrojach, Villi Rimeva.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi atrakcjami w Międzyzdrojach oraz naszą ofertą.

Opinie

Nasza Willa na Booking
Noclegi w na Booking